• ZENIT v grafike - školské kolo

• Dňa 19.10.2022 sa uskutočnilo školské kolo súťaže ZENIT, ktorého sa zúčastnilo 9 súťažiacich.

Ďakujeme všetkým súťažiacim za účasť a gratulujeme študentom, ktorí sa umiestnili na prvých troch miestach:

1.miesto  - Adam Mičko - III.GDMPS

2.miesto  - Viliam Sirkovský - IV.GDME

3.miesto  - Lea Kovárová - IV.GDME

• Erasmus+ Kvapka krvi

• V nemocniciach na Slovensku je momentálne nedostatok krvi. My ako Cirkevná stredná odborná škola elektrotechnická P. G. Frassatiho chceme pomôcť ľuďom v núdzi. Je to jedna zo zásad našej školy – nielen vzdelávať, ale aj spolupracovať s partnerskými školami na projektoch Erasmus+, a zároveň pomáhať iným.

Počas Erasmus+ days radi prispejeme aj takýmto spôsobom.

• Prístup do počítačov v učebniach

• Oznamujeme, že v počítačových učebniach sa bude používať len Office 365. Každý žiak sa bude prihlasovať do Office 365 svojím menom a heslom, ktoré je rovnaké ako prihlásenie sa do MS Teams.

Odporúčame, aby si žiaci uložili meno a heslo napr. do mobilného telefónu.

Pri strate hesla, prosím kontaktujte mailom administrátora: teams@csose.sk

• Týždeň duševného zdravia

• 10. október je dňom duševného zdravia.
            O svoje duševné i psychické zdravie by sme sa mali pravidelne starať, nezanedbávať ho. Zanedbané duševné zdravie vedie k zhoršeniu fyzického zdravie a často býva spúšťačom k závislosti na legálnych i nelegálnych návykových látkach.
            Pri príležitosti Týždňa duševného zdravia (10. – 16.október) si Liga za duševné zdravie pripravila osvetovú činnosť vo forme zaujímavo ladených letákov, ktoré nájdete v tomto príspevku.
            Dajme si na našom duševnom zdraví záležať!

• Biela pastelka

•    V piatok 23. septembra 2022 sa naša škola zapojila do verejnej zbierky Biela pastelka, ktorej cieľom je získanie finančných prostriedkov na podporu ľudí so zrakovým postihnutím. Vďaka pomoci iných sa aj takýmto spôsobom zlepšujú životy tých, ktorí sa ocitli v neľahkej životnej situácii. Tento ročník patrí tiež poďakovanie našim študentom, ktorí sa na zbierke ochotne a aktívne podieľali ako dobrovoľníci.

• Rozvrh hodín platný od 12.09.2022

• Na stránku školy bol nahratý rozvrh platný od 12.09.2022.

Párny kalendárny týždeň - deň 1(Po) - deň 5 (Pi), nepárny kalendárny týždeň - deň 6 (Po) - deň 10 (Pi).

12.09.2022 bude deň 6.

Odborný výcvik začína o 7:00. V prvom a druhom ročníku končí o 13:00. V treťom ročníku o 14:00.

• VENI SANCTE / Nový školský rok

•    Školský rok 2022/2023 sme začali slávnostnou svätou omšou, kde sme vzývali Ducha Svätého (Veni Sancte), aby nás v tomto novom školskom roku viedol počas všetkých udalostí nasledujúcich dní. Svätú omšu celebroval náš duchovný otec školy vdp. kaplán Ivan Slepčan, za účasti miništrantov - študentov našej školy. V novom školskom roku prajeme všetkým študentom, pedagógom a pracovníkom našej školy veľa Božieho požehnania.

• Začiatok školského roka 5.9.2022

• 1. ročník - stretnutie žiakov na dvore Radlinského 28 o 8:00 - žiaci budú rozdelení do tried a v sprievode triednych učiteľov sa presunú do učební na Vazovovej

2. – 4. ročník - stretnutie s triednymi učiteľmi v triedach na Vazovovej o 8:00 hod

Žiaci dostanú v triedach základné informácie k začiatku školského roka a o 8:45 sa presunú spolu s triednymi učiteľmi do kostola Blumentál, kde bude o 9:00 slávnostná svätá omša, na ktorú srdečne pozývame aj rodičov. Prosíme všetkých o vhodné oblečenie (dlhé nohavice).

Upozornenie: Všetci žiaci musia v deň nástupu do školy odovzdať písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti ( https://www.minedu.sk/data/att/24230.pdf ). 2. - 4. ročník stačí poslať cez Edupage, 1.ročník prosíme odovzdať vytlačené a podpísané zákonným zástupcom.

• Oznam pre budúcich prvákov

• Žiaci, ktorí odovzdali vyplnenú žiadosť na ISIC a uhradili poplatok, si môžu prísť prevziať ISIC kartu na sekretariát školy Vazovova 12 (vpravo od dverí je zvonček) v čase 7:30 - 13:00. Zároveň s ISIC kartou budú žiakom odovzdané aj tlačivá, ktoré je potrebné priniesť vyplnené do školy v prvý vyučovací deň. Žiakom budú odovzdané aj testy na COVID-19, ktoré je potrebné použiť v prípade podozrenia na ochorenie COVID-19.

Žiakov, ktorí doteraz neodovzdali vyplnené tlačivo - žiadosť na ISIC a poplatok 20 € prosíme, aby tak čo najskôr spravili, aby bolo možné objednať ISIC kartu aj pre vás.

• Opravné skúšky za šk. rok 2021/2022

• Termín opravných skúšok: 25.8.2022

EPU - 8:00, učebňa U6 - Vazovova 12

ZEN - 8:00, učebňa U7 - Vazovova 12

ESH - 9:00, učebňa U7 - Vazovova 12

ANJ - 8:00 (2.ročník), 9:00 (4.ročník), učebňa U8 - Vazovova 12

• Polovica prázdnin za nami...

• Prázdninové dni akoby rýchlejšie ubiehali ako dni v školskom roku. Prajeme všetkým našim študentom, aby ste si ich ešte užili, tešili sa z každého dňa a prežili veľa krásnych chvíľ so svojimi blízkymi a priateľmi.

• Maturanti a h o j!

• V školskom roku 2021/2022 sme sa rozlúčili s našimi maturantmi slávnostnou svätou omšou, ktorú celebroval náš duchovný otec školy vdp. Ivan Slepčan. Po jej skončení bolo slávnostné odovzdávanie maturitných vysvedčení za prítomnosti rodičov a priateľov našich maturantov. Prajeme našim absolventom všetko dobré a úspešné vykročenie s Božím požehnaním do ich ďalšieho života.

• Ďakovná svätá omša - Te Deum

• Srdečne pozývame študentov, pedagógov, rodičov a priateľov školy na záverečnú ďakovnú svätú omšu Te Deum -  pri príležitosti sviatku sv. Petra a Pavla, ktorá sa uskutoční v stredu 29. júna 2022 o 9.00 hodine v kostole Blumentál.

• Program dní 27.6. - 30.6.2022

•

27.6.2022 a 28.6.2022  - 8:00 - 10:00 hod - odovzdávanie učebníc, upratovanie triedy

29.6.2022 - Svätá omša a odovzdávanie vysvedčení (podrobnosti v POZ nižšie)