sú nasledovné:
1.7.2024 - 12.7.2024, 29.7.2024 - 2.8.2024, 12.8.2024 - 30.8.2024 a to v čase od 8:00 - 11:00 hod.
sú nasledovné:
1.7.2024 - 12.7.2024, 29.7.2024 - 2.8.2024, 12.8.2024 - 30.8.2024 a to v čase od 8:00 - 11:00 hod.
SJL - 27.8.2024 o 8:00 hod v učebni U8 na Vazovovej 12
ANJ - 28.8.2024 o 8:00 hod v učebni U8 na Vazovovej 12
PCI, OVY - 27.8.2024 o 8:00 hod v učebni OU11 na Radlinského 28
SSK, FIG - 28.8.2024 o 8:00 hod v učebni OU10 na Radlinského 28
Tohtoroční úspešní maturanti sa s nami rozlúčili v kostole Blumentál za prítomnosti vedenia školy, všetkých pedagógov, duchovného otca školy, ostatných študentov, rodičov a známych. Slávnostnú ďakovnú svätú omšu celebroval náš duchovný otec školy, Mgr. Ivan Slepčan. V homílii sa s maturantmi rozlúčil duchovným slovom a prianím Božieho požehnania pre ich ďalšie kroky života.
Po svätej omši bolo slávnostné odovzdávanie maturitných vysvedčení a osvedčení. Za úspešné štúdium, za športovú, matematickú a grafickú reprezentáciu školy, za činnosti v prospech školy nad rámec svojich povinností viacerí absolventi získali darčekové poukážky a vecné darčeky. V mene pedagógov a žiakov vám, milí absolventi, aj touto cestou srdečne blahoželáme k úspešnému ukončeniu štúdia na našej škole a prajeme do ďalších krokov života všetko dobré.
Pre žiakov prvého ročníka sme si v rámci náhradného programu počas maturitných skúšok pripravili zážitkovú exkurziu na zámok Schloss Hof. Žiaci absolvovali prehliadku zámku spojenú s programom „Na tajnej cestičke.“ Obohatili si svoje doterajšie poznatky z umenia baroka a klasicizmu. Prechádzali sa po chodbách, ktorými kráčala aj Mária Terézia. Zároveň sa dostali aj na miesta, ktoré nie sú sprístupnené pre bežných návštevníkov. Preskúmali tajné chodby pre služobníctvo, nereštaurované miestnosti aj podzemné pivničné miestnosti, ktoré sú najstaršími časťami zámku.
Zámocký areál tvoria jazdiarne, statok so zvieratami a bývalými cechovými dielňami, oranžérie, niekoľko menších záhrad a najmä veľká baroková záhrada tvorená siedmimi terasami, v ktorej sme mohli vidieť farebné a pravidelné záhony kvetov, okrasné dreviny i zaujímavé bludiská.
Študenti tretích ročníkov navštívili Hasičský a záchranný útvar hlavného mesta Bratislavy, kde sa v rámci Kurzu ochrany a zdravia zoznámili s ukážkami ich práce a techniky.
Slovenský Červený kríž, Územný spolok Bratislava – mesto ponúkol študentom prednášku spojenú s praktickými ukážkami poskytnutia prvej pomoci v život ohrozujúcich situáciách.
Na pôde našej školy prihlásení študenti dňa 31.5.2024 odohrali medzitriedny turnaj v stolnom tenise. Najlepšie sa darilo nasledovnej trojici:
1.miesto Šimon Šalgovič III.GDMPS, 2.miesto Simon Dugovič II.GDMPS, 3.miesto Dominik Bevilaqua I. GDME
Víťazom GRATULUJEME !
Príroda je krásna, ale veľmi zraniteľná, bez nej nemôžeme žiť a podľa toho by sme sa k nej mali aj správať. V duchu týchto slov študenti spolu s učiteľmi prežili záver týždňa náhradného programu v čase maturít. Zvolili sme si na toto zážitkové dopoludnie obľúbený rekreačný areál Pod Horárňou v Krasňanoch. Tento pobyt v prírode sme prežili v duchu športu, opekačky, rozhovorov a dobrej nálady. Zároveň, v rámci environmentálnej výchovy, sa naši študenti s pedagógmi zapojili do akcie Pure Nature Day. Organizátori tejto akcie všetkým, ktorí sa zapojili poslali CERTIFIKÁT a napísali: „ Aj tento rok sme pomohli prírode tým, že sme sa spoločne snažili zbaviť ju odpadkov, ktoré sa v nej nachádzajú vinou ľudí. Na základe tohoto projektu sme vytvorili veľa skupín Vás (ľudí) z celého Slovenska a tak sme mohli počas niekoľkých dní urobiť veľký kus práce. Malo to naozaj zmysel...čísla hovoria sami za seba :) Opäť sa zapojili aj rôzne slovenské školy so svojimi žiakmi, čo je skvelé.Chceme Vám všetkým veľmi poďakovať a veríme, že pri najbližšom PURE NATURE DAY sa znova pridáte a bude nás opäť o niečo viac. Naša príroda si to zaslúži.“
Veríme, že si naši študenti aj touto aktivitou zvýšili svoje ekologické povedomie a potvrdili, že im leží na srdci čistota našej prírody a stav životného prostredia.
Žiaci prvých ročníkov sa dozvedeli zaujímavosti o Medickej záhrade a návodoch k tomu ako sa orientovať v prírode pomocou mapy a buzoly. Aby si tieto vedomosti aj overili, dostali do ruky mapu s matematickými a informatickými hádankami, podľa ktorej mali nájsť 5 pečiatok ukrytých v Medickej záhrade. Pri hľadaní si mohli pomáhať telefónom, mapou a buzolou. Boli rozdelení do 5 tímov a najrýchlejší tím dostal sladkú odmenu.
Na futbalovom ihrisku Kuchajda žiaci našej školy odohrali medzitriedny futbalový turnaj a ponúkame umiestnenie:
1.miesto: II.GDMPS, 2.miesto: III.GDME, 3.miesto: I.GDME.
GRATULUJEME !
Žiaci „nehráči“ vzorne vyzbierali nečistoty z trávnikov na Kuchajde, ktoré zanechali jej nezodpovední návštevníci. My sme si aj v tento deň odniesli, zo športu a príjemne prežitého dopoludnia, dobrý pocit.
Komunitu Cenacolo v Kráľovej pri Senci navštevujú každý rok druhé ročníky našej školy. Pri vstupe do objektu tejto komunity nás vítali, a celou „exkurziou“ sprevádzali, jej dvaja členovia. Informovali nás nielen o histórii a živote komunity, ale predovšetkým sa s nami podelili o svoje svedectvá, o životnej ceste so závislosťou a rozhodnutím zmeniť svoj život. Sprevádzal nás aj náš duchovný otec školy – otec Ivan Slepčan, ktorý svätú omšu v kaplnke Cenacola obetoval za ich členov a za našu školu.
Príroda bola pre človeka od nepamäti zdrojom nápadov, inšpirácií a bádania. O tom, aká je príroda úžasná, tajomná a nádherná sme sa mohli so študentmi presvedčiť v Prírodovednom múzeu v Bratislave. Zameriava sa na výskum, dokumentáciu a prezentáciu rozmanitosti živej a neživej prírody, najmä na území Slovenska. Svojimi zbierkami (cca 2,5 milióna zbierkových predmetov) sa zaraďuje medzi významné európske prírodovedné múzeá. Verejnosti sprístupňuje mineralogické zbierky zo slovenských a svetových lokalít, prostredníctvom skamenelín približuje geologickú minulosť Zeme. Je ústredným metodickým pracoviskom s celoslovenskou pôsobnosťou.
Žiaci prvých a druhých ročníkov sa dozvedeli viac o história bratislavských mostov cez Dunaj od profesora Ing. Štefana Blažeka, ktorý je potomkom stavebného inžiniera, ktorý ako vojak staval za veľmi ťažkých podmienok Starý most.
Naše hlavné mesto má šesť mostov, ktorými sa môžete dostať na druhú stranu Dunaja. Paradoxne najmladším z nich je takzvaný Starý most. Všetky sú využívané cestnou dopravou, okrem Starého mosta, ktorý je po rekonštrukcii využívaný električkovou dopravou. Každý z bratislavských mostov má svoju jedinečnú polohu, ich výstavba je poznačená špecifikami doby, v ktorej vznikli. Vo vzájomnom porovnávaní každý z nich predstavuje iný architektonický a konštrukčný princíp.
Powered by aSc EduPage