• Požehnané a pokojné Vianočné sviatky

• Prajeme všetkým našim žiakom a ich rodinám, všetkým našim priateľom a ľuďom dobrej vôle, požehnané a pokojné Vianočné sviatky. Nech sám Ježiš svetlom svojho narodenia prežaruje všednosť Vašich domovov a všednosť Vašich dní, nech zaseje vo Vašich srdciach lásku a múdrosť, aby ste všade prinášali pokoj a radosť. Nech každý okamih Vášho života vnímate ako dar, a tak sa stanete darom pre druhých. Prajme si navzájom a vyprosujme, aby nás počas nového roka sprevádzalo pevné zdravie a Božie požehnanie.

• Deň otvorených dverí na VŠVU

• Žiaci prvého a druhého ročníka odboru počítačovej grafiky sa 16.12.2022 zúčastnili DOD (Zimný prieskum) na VŠVU, kde boli otvorené niektoré ateliéry a vystavené práce študentov za posledný semester. Žiaci mali možnosť vidieť niekoľko ateliérov fotografie, ateliér počítačovej grafiky, animačnej tvorby, tvorba dizajnu kníh a obálok a tvorba reklamných materiálov ako skutočné zákazky od rôznych firiem. Nakoniec dostali žiaci informácie o prijímacích skúškach, portfóliu, ktoré by museli odovzdať ako prihlášku a o potrebe konzultácií aspoň rok pred podaním prihlášky.

• Mikuláš na našej škole

• Svätý Mikuláš dnes navštívil aj našu školu, porozprával študentom o sebe, rozdal sladkosti a pripomenul im, aby aj oni nezabúdali byť štedrí k iným.

• Sviatok svätého Mikuláša

• Prajeme všetkým štedrosť svätého Mikuláša, vnímavé srdce pre potreby iných, úprimnú detskú radosť z prijímania darov a radosť dospelých z obdarúvania. Nech aj my svojou dobrotou a štedrosťou svedčíme o Bohu, ktorý jediný je prameň všetkého dobra.

• Vyučovanie 8.12.2022

• Odborný výcvik bude prebiehať do 12:40 hod.

Po skončení vyučovania budú mať pedagogickí zamestnanci školy duchovnú obnovu v kaplnke od 13:15 hod.

• Komunita Cenacolo

• Komunitu Cenacolo sme mali možnosť opäť navštíviť 24.11.2022, kde nás sprevádzali jej dvaja členovia (Dávid a Roman). Informovali nás nielen o histórii a živote komunity, ale predovšetkým sa podelili s nami o svoje svedectvá, o životnej ceste so závislosťou a rozhodnutím zmeniť svoj život.

Komunita Cenacolo je kresťanské združenie, ktoré prijíma všetkých, ktorí sú túžiaci zmeniť svoj život - narkomani, gembleri, alkoholici, bezdomovci, ľudia bez zmyslu života. Všetci títo nachádzajú pochopenie, lásku, objatie, priateľstvo i prácu, pod ochrannými krídlami komunity Cenacolo. Komunita  je postavená na troch základných pilieroch: na modlitbe, práci a priateľstve. „Naša Komunita nie je liečebňa, ale škola lásky a života“. Komunita Cenacolo má viac ako 30 spoločenstiev po celom svete, na Slovensku je v Kráľovej pri Senci.

• Juraj Práger

• Juraj Práger koncom novembra opäť navštívil našu školu, stretol sa so študentmi, porozprával im o svojom živote a samozrejme odpovedal aj na ich zvedavé otázky. Juraj je nezvyčajným nevidiacim. Jeho chuť do života, optimizmus a láska k všetkému novému a nepoznanému, a aj jeho prístup k životu sú inšpiráciou pre nás všetkých. Jeho veľkou láskou je šport, tandemová cyklistika, lyžovanie či horolezectvo. Ako nevidiaci dokázal zdolať nielen Kriváň, Gerlachovský štít a zvládnuť aj najvyšší vrchol Mont Blanc, kde preukázal svoju odvahu, silu a bojovnosť. Porozprával nám aj o svojej viere a vzťahu k Bohu, o tom, že ako „inak obdarený“ denne preukazuje lásku a vďačnosť Bohu za svoj život a za všetko v ňom.

• Konzultačné rodičovské spoločenstvo 16.11.2022

• Vážení rodičia, pozývame vás na Konzultačné rodičovské spoločenstvo, ktoré sa bude konať dňa 16.11.2022 v čase od 16:00 do 17:30 hod.

Jednotlivých učiteľov nájdete v miestnostiach podľa rozpisu v nasledujúcej tabuľke.

• ZENIT v grafike - školské kolo

• Dňa 19.10.2022 sa uskutočnilo školské kolo súťaže ZENIT, ktorého sa zúčastnilo 9 súťažiacich.

Ďakujeme všetkým súťažiacim za účasť a gratulujeme študentom, ktorí sa umiestnili na prvých troch miestach:

1.miesto  - Adam Mičko - III.GDMPS

2.miesto  - Viliam Sirkovský - IV.GDME

3.miesto  - Lea Kovárová - IV.GDME

• Erasmus+ Kvapka krvi

• V nemocniciach na Slovensku je momentálne nedostatok krvi. My ako Cirkevná stredná odborná škola elektrotechnická P. G. Frassatiho chceme pomôcť ľuďom v núdzi. Je to jedna zo zásad našej školy – nielen vzdelávať, ale aj spolupracovať s partnerskými školami na projektoch Erasmus+, a zároveň pomáhať iným.

Počas Erasmus+ days radi prispejeme aj takýmto spôsobom.