• JEDNOTNĚ KritÉRIÁ a podmienky PRIJATIa žiakov na ŠTÚDIUM

šk.rok 2025/2026

1. VŠEOBECNÉ USTANOVENIA

V súlade so zákonom č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) v znení neskorších predpisov, zákonom č. 596/2003 Z.z. o štátnej správe v školstve a školskej samospráve v platnom znení, stanovujem kritériá na prijímanie uchádzačov na denné štúdium:

Podmienkou pre prijatie do 1. ročníka denného štúdia je:

1. Riadne zaevidovaná prihláška na štúdium na strednej škole na našej škole.
          2. Umiestnenie na základe kritérií v rámci schváleného počtu žiakov podľa odborov na konkrétny školský rok.

1. KRITÉRIÁ PRE PRIJATIE

1. Kritériá pre prijatie uchádzačov bez prijímacej skúšky

1. Bez prijímacej skúšky budú prijatí uchádzači, ktorí v celoslovenskom testovaní žiakov deviateho ročníka základnej školy dosiahli v každom predmete SJL, MAT samostatne úspešnosť najmenej 80% (§ 65 ods. 5 b) zákona č. 245/2008). Žiaci, prijatí bez prijímacej skúšky dostanú rozhodnutie o prijatí  najneskôr 10 dní pred termínom konania prijímacej skúšky.
          2. Bez prijímacej skúšky budú prijatí všetci uchádzači v prípade, ak počet prijatých prihlášok je menší ako plánovaný počet žiakov prvého ročníka.

1. Kritériá pre prijatie uchádzačov na základe vykonania prijímacej skúšky

Žiaci vykonávajú prijímaciu skúšku písomnou formou testu zo slovenského jazyka a literatúry a

z matematiky v termínoch podľa organizácie školského roka.

1. Bodové hodnotenie pre prijímacie konanie:

Testovanie 9:  SJL – max. 40 b.  +  MAT – max. 40 b.                                spolu  max. 80 bodov

Úspešnosť v %

Prijímacie testy  - žiak môže získať  20 bodov za každý test - SJL a MAT.

spolu  max. 40 bodov

Úspešný riešiteľ olympiády alebo víťaz súťaže v okresnom, krajskom alebo celoslovenskom kole (7. - 9.ročník), ktorá súvisí so študijnými odbormi (musia byť dokladované).

spolu  max. 30 bodov

Žiaci, prihlásení na 2 odbory na CSOŠE P.G.Frassatiho –  resp. na obidva termíny

získajú 30 bodov

celkom  max. 180 bodov

1. ZÁVEREČNÉ USTANOVENIA

1. Na základe výsledkov prijímacieho konania bude zostavené poradie uchádzačov podľa počtu získaných bodov vo výsledkovej listine s označením o prijatí, resp. neprijatí uchádzača.

2. Uchádzači so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami predložia spolu s prihláškou príslušné potvrdenie.

3. Podmienky prijatia do prvého ročníka denného štúdia boli prerokované a schválené pedagogickou radou školy.

Ing. Mgr. Roumiana Mintcheva Karaivanova

riaditeľka CSOŠE P.G.Frassatiho