• KRITÉRIÁ PRIJATIA ŽIAKOV NA ŠTÚDIUM PRE ŠKOLSKÝ ROK 2024/2025

• KritÉRIÁ PRIJATIa žiakov na ŠTÚDIUM

pre ŠKOLSKý ROK 2024/2025

1. VŠEOBECNÉ USTANOVENIA

V súlade so zákonom č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) v znení neskorších predpisov, zákonom č. 596/2003 Z.z. o štátnej správe v školstve a školskej samospráve v platnom znení, stanovujem kritériá na prijímanie uchádzačov na denné štúdium:

V  školskom roku 2024/2025 otvárame  dve triedy prvého ročníka denného štúdia s plánovaným počtom celkom 62 žiakov v odboroch:

študijný odbor -  3447  K  grafik digitálnych médií – 22 žiakov

študijný odbor -  2682  K  mechanik počítačových sietí – 20 žiakov

študijný odbor -  2697  K  mechanik elektrotechnik – 20 žiakov

Podmienkou pre prijatie do 1. ročníka denného štúdia je:

1. Riadne zaevidovaná a potvrdená základnou školou prihláška na štúdium na našej škole.
          2. Umiestnenie na základe kritérií v rámci určeného vyššie počtu žiakov podľa odborov.

1. KRITÉRIÁ PRE PRIJATIE

1. Kritériá pre prijatie uchádzačov bez prijímacej skúšky

1. Bez prijímacej skúšky budú prijatí uchádzači, ktorí v celoslovenskom testovaní žiakov deviateho ročníka základnej školy dosiahli v každom predmete SJL, MAT samostatne úspešnosť najmenej 80% (§ 65 ods. 5 b) zákona č. 245/2008). Žiaci, prijatí bez prijímacej skúšky dostanú rozhodnutie o prijatí  najneskôr 10 dní pred termínom konania prijímacej skúšky.
          2. Bez prijímacej skúšky budú prijatí všetci uchádzači v prípade, ak počet prijatých prihlášok je menší ako schválený počet žiakov prvého ročníka na šk .rok 2024/2025.

1. Kritériá pre prijatie uchádzačov na základe vykonania prijímacej skúšky

Žiaci vykonávajú prijímaciu skúšku písomnou formou testu zo slovenského jazyka a literatúry a

z matematiky v termínoch:

I.   kolo   1. termín:  2. máj 2024 o 8:00 h.

2. termín:  6. máj 2024 o 8:00 h.

1. kolo  - ďalší termín na nenaplnený počet žiakov - 18. jún 2024 o 8:00 h.

1. Bodové hodnotenie pre prijímacie konanie:

Testovanie 9:  SJL – max. 40b  +  MAT – max. 40b                                spolu  max. 80 bodov

Úspešnosť v %

Prijímacie testy  - žiak môže získať  20 bodov za každý test - SJL a MAT.

spolu  max. 40 bodov

Úspešný riešiteľ olympiády alebo víťaz súťaže v okresnom, krajskom alebo celoslovenskom kole (7. - 9.ročník), ktorá súvisí so študijnými odbormi (musia byť dokladované).

spolu  max. 30 bodov

Žiaci, prihlásení na 2 odbory na CSOŠE P.G.Frassatiho –  resp. na obidva termíny

(2. máj a 6. máj 2024)                                                                                        získajú 30 bodov

celkom  max. 180 bodov

1. ZÁVEREČNÉ USTANOVENIA

1. Na základe výsledkov prijímacieho konania bude zostavené poradie uchádzačov podľa počtu získaných bodov vo výsledkovej listine s označením o prijatí, resp. neprijatí uchádzača.

2. Uchádzači so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami predložia spolu s prihláškou príslušné potvrdenie.

3. Riaditeľka školy zverejní 17.05.2024 zoznam  prijatých uchádzačov na dverách školy a na web stránke školy www.csose.sk  podľa výsledkov prijímacieho konania. Zoznam bude obsahovať poradie uchádzačov s vopred pridelenými číselnými kódmi zoradenými podľa celkového počtu bodov získaných pri prijímacom konaní.

4. Uchádzač alebo zákonný zástupca neplnoletého uchádzača  najneskôr do 22.05.2024 (23:59 hod.) písomne potvrdí strednej škole prijatie na vzdelávanie.

5. Ďalší termín na nenaplnený počet žiakov - riaditeľka školy zverejní 21.06.2024 zoznam  prijatých uchádzačov na dverách školy a na web stránke školy www.csose.sk  podľa výsledkov prijímacieho konania.

Uchádzač alebo zákonný zástupca neplnoletého uchádzača  najneskôr do 26.06.2024 (23:59 hod.) písomne potvrdí strednej škole prijatie na vzdelávanie.

6. Podmienky prijatia do prvého ročníka denného štúdia boli prerokované a schválené pedagogickou radou školy a schválené zriaďovateľom školy.

Za zriaďovateľa školy:                                               Ing. Mgr. Roumiana Mintcheva Karaivanova

Mgr. Ján Horecký                                                             riaditeľka CSOŠE P.G.Frassatiho

riaditeľ AŠÚ Bratislava