• 15. 1. 2018

Aktualizovali sme modul Diaľkové štúdium

• Súťaž ISIC

• Škola a zbierky

Do galérie Škola zbierky boli pridané fotografie.

V roku 2017 sme sa zapojili do rôznych verejných finančných zbierok, Belasý motýľ - pomoc ľudom s ochorením svalovej dystrofie, Hodina deťom -  zbierka na projekty, ktoré  riešia problémy detí, ktoré sa ocitnú v ťažkej situácii, na rozvoj a budovanie bezpečného prostredia v komunitách, Deň úsmevu - pre deti z detských domovov, na podporu ohrozených a náhradných rodín,  na rozvoj centier pre obnovu rodiny. Biela pastelka - pomoc nevidiacim a slabozrakým.

Naši ochotní študenti sa rozhodli aj takýmto spôsobom pomôcť svojmu blížnemu. V uliciach sa stretávajú s rôznymi postojmi ľudí, ale aj napriek ich častej neochote prispieť, tak ako naši študenti, mnohí otvorili svoje srdce pre potreby tých, ktorí pomoc druhého potrebujú.

• Duchovný život

Do galérie Duchovný život boli pridané fotografie.

Modlitba a sviatostný život je pre veriaceho človeka pilierom duchovného života. Veríme, že ponuka duchovných aktivít, sväté omše a modlitbové stretnutia v školskej kaplnke alebo v kostole, vysluhovanie sviatosti zmierenia, nám pomôžu k zodpovednému a dôstojnému postoju života.

• Misie

Do galérie Misie boli pridané fotografie.

Našim maturantom, študentom, ktorí budú o krátky čas rozhodovať o svojom ďalšom životnom kroku, prišli predstaviť svoje zameranie a poslanie, dnes už pracovníci - misionári z  Vysokej školy zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety. Predstavili nám čo je poslaním tejto fakulty -  vychovávať odborných pracovníkov pre misijné a rozvojové projekty sociálneho, charitatívneho, zdravotníckeho zamerania doma i v zahraničí. Pôsobenie fakulty vychádza z duchovných hodnôt evanjeliového posolstva a zo všeobecných humanitných princípov, hlavne úcta k človeku, ochrana života, rozvoj kultúry.

• Rozvrh hodín

Vyučovanie po zimných prázdninách sa začína 8.1.2018 -
    DEŇ 1.

• Nový rok 2018

Kristovo narodenie nech je všadeprítomné, v každom srdci, v každej rodine, v každom spoločenstve a nech Vás sprevádza počas nasledujúceho roka. Všetkým našim študentom, ich rodinám, pracovníkom našej školy a všetkým ľuďom dobrej vôle prajeme požehnaný Nový rok 2018.

• Rozlúčka

• Posledná rozlúčka

• Vyučovanie 20.12. a 22.12.2017

Dňa 20.12.2017 bude vyučovanie prebiehať podľa upraveného času vyučovacích hodín:

OVY - 7:00 - 12:30 hod,

TV -

Začiatok  - Koniec

0.       7:20 - 7:50

1.       8:00 - 8:30

2.       8:35 - 9:05

3.      9:15 - 9:45

4.    10:00 - 10:30

5.    10:40 - 11:10

6.    11:20 - 11:50

7.    12:00 - 12:30

Dňa 22.12.2017 budú v jednotlivých triedach slávnostné triednicke hodiny od 8:00 do 9:00 hod.

• Ďalší úspech našich žiakov v športe

Dňa 14.12.2017 sa uskutočnil Futsalový turnaj o pohár riaditeľa OA Dudova. Naši žiaci zvíťazili. Tešíme sa z ich úspechu a držíme palce na ďalších turnajoch.

• Mikuláš na škole

Do galérie Mikuláš na škole boli pridané fotografie.

• Úprava času vyučovania 13.12.2017

Dňa 13.12.2017 bude vyučovanie na OVY prebiehať od 7:00 do 12:30.

Vyučovanie na TV bude podľa upraveného času vyučovacích hodín a hodiny končia v nasledovnom čase:

5.hod o 11:10, 6.hod o 11:50, 7.hod o 12:30.

• Basketbalový turnaj

Do galérie Basketbalový turnaj boli pridané fotografie.

• Nepoškvrnené Počatie Panny Márie

Dňa 8.12.2017 bude vyučovanie podľa rozvrhu prebiehať do 10:15 hod, potom sa žiaci zúčastnia svätej omše a po svätej omši, približne o 11:30 bude ukončený vyučovací deň.

• SÚŤAŽ o najkrajšiu vianočnú výzodbu v triede

Súťaž bude prebiehať od 5.decembra 2017 do 15.decembra 2017.

VÝHRA: PREKVAPENIE PRE VÍŤAZNÉ TRIEDY !!!

• Adventné obdobie

V katolíckej cirkvi je prvá adventná nedeľa aj začiatkom nového liturgického roka. Advent, latinsky „adventus“ - pojem označujúci príchod, očakávanie. Adventom nazývame prípravné obdobie na slávenie Vianoc. Vianočné sviatky a príprava na ne majú svoj hlbší zmysel v príprave našich sŕdc na Božiu milosť vo sviatostiach. Život veriacich je neustálym a bdelým očakávaním tohto príchodu. Nejde iba o to, aby sme si pripomenuli historickú udalosť, ktorá sa stala pred 2000 rokmi v malej judejskej dedinke. Oveľa potrebnejšie je pochopiť, že celý život musí byť adventom, bdelým očakávaním nového konečného príchodu Krista. Prajeme všetkým našim študentom a pracovníkom školy, aby obdobie adventu pre nás nebolo nepríjemným a zbytočným čakaním, nervozitou z príprav a zháňania darčekov, ale požehnaným časom, v ktorom sa zastavíme a hlbšie si uvedomíme hodnotu života a vzťahov.Tak môžeme zažiť adventnú a vianočnú atmosféru pravej radosti a pokoja.

• Elektroodpad

Vážení rodičia!
    V dňoch 27.11. - 1.12. 2017 sa bude konať v škole
    ZBER ELEKTROODPADU, ktorého vývoz nám zabezpečuje spoločnosť ASEKOL. Za elektroodpad získavame určitý počet bodov, ktoré vymieňame za rôzne pomôcky pre školu.
    Odpad je možné priviesť od 8.00 hod. - 14.00 hod. školský dvor, Vazovova 10.

• Plagáty na zber elektroodpadu

Do galérie Plagáty na zber elektroodpadu boli pridané fotografie.

strana: