• Charakteristika školy

•    Škola sídli v dvoch budovách a to na Vazovovej 12, v ktorej prebieha teoretické vyučovanie a  zároveň je v nej i sídlo riaditeľky školy. V druhej budove na Radlinského 28 prebieha praktické vyučovanie. Priestorová kapacita školy je približne pre 250 žiakov. Na teoretickom vyučovaní je 8 učební, zborovňa pre učiteľov,  zástupcu riaditeľky školy pre teoretické vyučovanie, šatňa pre žiakov školy. V priestoroch pri školskom dvore sú tri odborné učebne, odborná učebňa pre strojné obrábanie, určené pre praktické vyučovanie žiakov prvých ročníkov, ktoré sú adekvátne vybavené pre zabezpečenie odborných činností v rámci odborného výcviku. Každá odborná učebňa pre praktické vyučovanie má i osobitný kabinet pre majstra odbornej výchovy a šatne pre žiakov. V budove na Radlinského 28 je 8 odborných učební pre praktické vyučovanie pre žiakov druhých až tretích ročníkov, ktoré sú vybavené technickými zariadeniami pre štúdium žiakov v študijných i učebných odboroch so zameraním na spotrebnú techniku a informačné technológie. Všetky odborné učebne sú pripojené na Internet. V tejto budove sa nachádza i multimediálna CISCO učebňa,  moderne zariadená informačnou technikou pre16 žiakov a jedného pedagóga. V budove sa nachádza zborovňa majstrov odbornej výchovy, zástupkyni riaditeľky pre praktické vyučovanie, rádioklub, miestnosť vedúcej TEČ a kaplnka školy. Škola je vybavená vo veľkom počte výpočtovou technikou, audiovizuálnou technikou a dataprojektormi.  Výchovná poradkyňa a pedagógovia školy  majú k dispozícii kabinet, kde sa stretávajú so žiakmi, rodičmi, sociálnymi zamestnancami a pod. Hygienické zariadenia sú na každom poschodí. Posilňovňa a odborné učebne na Vazovovej 12  majú vlastné hygienické priestory a sprchy. Na Radlinského 28 je plynová kotolňa, vrátnik  školy, sklad a jedna dielňa pre potreby údržby a opráv na škole. Naším cieľom je vybaviť teoretické vyučovanie modernou učebňou na vyučovanie cudzích jazykov  a odborné učebne na teoretickom i praktickom vyučovaní nestále doplňovať modernou technikou, vhodným softwarom a  didaktickými prostriedkami.